top of page
Vyhledat

Zasaď v sobě to správné semínko

Smyslem není odsuzovat se za něco, co jsme udělali, důležité je poznat, co máme dělat …

Uvědom si, že skutečně záleží na Tvém myšlení, mluvení a jednání, ale nedělej z toho boj, křečovou snahu a fanatismus.

Můžeš být i smutný, vždyť jsi člověk s city. Ale můžeš se naučit rozeznat, kdy bylo smutku příliš.Nemůžeme se lusknutím prstu proměnit na pozitivní, usměvavé, mírné, klidné, sluníčkové a čisté lidi. Anebo možná ano, ale uvědomme si pak každý sám za sebe, jestli místo uvolnění a štěstí necítíme spíše nucenou snahu, která nám bere energii, když přijde den, kdy nemáme chuť vidět svět pozitivně a jasně, tak máme právo ho tak nevidět.


Opakuji to stéle dokola, jsme lidé, jsme nedokonalý a plni mnoho citů. Můžeme se změnit, jasně že ano, já tu po Vás nechci abyste byli věčně naštvaní mrzouti. Ale vše má své počátky a také: „Všeho s mírou.“


Zasaď v sobě semínko, které chceš, aby v tobě rostlo a sílilo. Staň se sám sobě zahradníkem a přestaň hnojit ta špatná semínka nebo už z nich vyrostlé rostlinky v sobě samém. Tím se postupně skutečně změníš a bude to silné a trvalé. A stejně jako zahradníka, tě může překvapit nepřízeň počasí, tedy vlastních nálad a nad semínkem se stáhnou temná mračna pochybností, aby ho následně mohla vyplavit či kroupy udusat.


Ale ty jako správný, odhodlaný zahradník toužící po tom, aby jeho semínko vyrostlo a neslo své plody, či vůně, to nedovolíš. Postavíš kolem něho nepropustnou bariéru před negací v podobě své víry a trpělivě nad ním budeš držet ochrannou stráž s deštníkem. Neboť to semínko miluješ, je v tobě a ty chceš právě takový být. Ochráníš ho a ono v tobě poroste dál, krmeno láskou a vírou. Starej se o něho, ať jsi zasadil jedno, dvě nebo celý záhon. Vždy si uvědom, proč jsi to chtěl, proč jsi tak učinil a představ si jaké to bude, až semínko vyroste. Nepečuj o plevel v sobě, nač živit něco, co tě usmrcuje?

Pěstuj Lásku, Moudrost, Vášeň, Cit, Vnímání, Klid, Odvahu…


A pamatuj = nedělej z toho fanatismus


Pouze výběr správných semínek nestačí a pokud je zasadíš, tak pamatuj na to, že neponesou plody hned zítra.


Ovšem pravdou je, že když se člověku podaří prozřít, může se v okamžiku změnit pustá poušť na rozkvetlou zahradu.


S láskou


LP Angel

bottom of page