top of page

Vánoce - klid v chaosuTyto Vánoce na mě dolehla tíha nechtění, nelpění a nehrabivosti. Asi tolik jako dnes jsem ji ještě nikdy nepocítila, skoro mě pálí na kůži.


A teď vás možná zklamu ale nebudu psát o tom, že Vánoce nejsou o dárcích, že těch má být pomálu a kupovat je máme buď s velkým rozumem nebo velkým srdcem, naopak se máme soustředit na klid a na druhé …


Možná se teď jen pohybuji ve „skupině“ lidí, která tohle zastává a na mě to dopadá ze všech stran. Tím, že jsem díky tomu vedla vnitřní boj jsem musela na chvíli poodstoupit stranou a říct si, co je vlastně nejlepší pro mě? Doopravdy chci Vánoce téměř bez dárků?


A teď nemluvím jen o tom, co mi dají ostatní. Mluvím hlavně o tom, co dám já jim. Miluji dávání dárků, to těšení se z druhé strany, kdy dotyčnému se v hlavě spustí příval fantazie, co by to asi mohlo být. Miluji ty zářící oči jak o bráchy, tak u mojí mamky a o tyhle chvíle já o Vánocích doopravdy přijít nechci a dobrovolně vzdávat se jich nehodlám.


Je mi jedno jak komerčně a materiálně to zní.


Já si v předvánočním čase na chvíli připadala ztraceně a skoro jsem se styděla za to, že si ve skrytu duše přeji novou kabelku a voňavý parfém. Že si nepřeji jen Lásku, mír a klid s rodinou.


Chvíli jsem s tím bojovala a pak mi došlo, že je to tak v pořádku. Neumím si představit Vánoce u našich s jedním promyšleným dárkem. Ale zároveň nekupuji blbiny jen proto, že musím.


Já sama se těším na hezky zabalené dárky pod stromečkem ( v případě mého bráchy… jakkoli zabalené dárky pod stromečkem :) ) i kdyby to byla blbost kupovaná s láskou – ten Vánoční čas tvoří i tyhle dárky a je fajn když je k nim přítomná i Láska, Smích a Pohoda.


Můžete souhlasit a můžete i nesouhlasit – obojí je v pořádku.


Hlavní je, aby ten celý Vánoční chaos vycházel od srdce. Pokud to celé tak cítíte a ve skrytu duše víte, že to právě takhle má být, tak je to správné.


Vykašlete se nad tím, co vám říkají jiní i co píšu já. Inspirujte se, ale za svého rádce do předvánočního závodu o dokonalé dárky, nebo o jakékoliv dárky, vezměte srdce…


Procházela jsem pátečním Černým Mostem a než jsem začala kolabovat z tepla a davů, tak jsem si to celé ještě stihla užívat. Nikam jsem nespěchala, nic jsem nehledala. Věděla jsem, že dokonalé dárky ke mně tak nějak přijdou sami, ač to zní moc duchovně tyhle Vánoce to tak skutečně bylo. Čím méně jsem to řešila, tím více jsem si to užívala.


A o tom to možná i je, nalézt klid v chaosu a kráčet takovou rychlostí, která je pro nás v danou chvíli ta nej.


Přeji Vám krásné Vánoce ať už je máme s jedním dárkem, horou dárků či žádným dárkem ( pokud jste si to zvolili, někdo žádný nemá z úplně jiného důvodu)


Užijte si ty svátky, já vím že fronty jsou hrozné, ale možná nás mají doslova jen na chvilku zastavit. Víte, oni ty pokladní jsou už taky unavení a není potřeba jim nadávat, že pracují moc pomalu.


Užijte si Vánoce

Prožijte Vánoce


A k tomu balíčku přidejte i náruč Lásky, lavor smíchu a pět špetek (s)míru

S láskou


LP Angel
bottom of page