top of page

Vůně pro meditaciKadidlo


Kadidlo je nejsilnější esenciální olej pro duši. Podporuje uzemnění, rovnováhu a otevřenost. Může pomoci snížit bolest a zánět, zmírnit stres a vyčistit nosní cesty. Všechny tyto věci vás mohou během meditace rozptýlit, takže je to skvělý olej, který můžete začlenit do své meditace pro zdraví vaší mysli, těla a ducha. Ulevuje při úzkosti, nespavosti a nervovém vypětí. Je velmi vhodné na očistu prostoru a to zvláště do míst, kde se shromažďuje větší množství lidí. Kadidlo je vůní klidu, obřadu, rituálů, duchovna a otvírá naše vnímání.


Santal


Je to možná nejlepší esenciální olej pro meditaci. Santalové dřevo je extrémně čistící a dokáže rozbít negativní myšlenky a stres, které zatemňují vaši mysl. Pokud zažíváte vnitřní hluk a zaneprázdněnou mysl, která vám ubírá na schopnosti soustředit se, relaxovat a meditovat, santalové dřevo vám může pomoci tuto opičí mysl uklidnit. Může pomoci snížit váš krevní tlak, takže se můžete během meditace fyzicky uvolnit. Pozor si ale dávají ti z Vás, kteří nízký krevní tlak již mají - v tomto případě se Santalové dřevo nedoporučuje.


Levandule


Levandule působí proti úzkosti, depresi a pomáhá nám se zrelaxovat. Je jedním z nejlepších esenciálních olejů pro meditaci, protože její uklidňující vlastnosti mohou uvést naši mysl do správného stavu, abyste dosáhli jasnosti a osvícení z meditace. Uklidňuje nás a pomáhá nám nalézt svůj střed a uklidnit bušení srdce.


Šalvěj muškátová


Šalvěj je používaná kulturami po celém světě po tisíce let k odstranění negativní energie z prostoru. Použití šalvěje během meditace může vyčistit místnost od všech negativních energií, které mohou ovlivnit a odvést pozornost mysli od soustředění a stavu teď a tady. Uvolňuje neklid v těle i v mysli, zmírňuje bolesti hlavy a únavu.


Eukalyptus


Meditace vyžaduje soustředění a kontrolu dýchání. Pokud jsou však vaše dýchací cesty ucpané nebo zanícené, budete mít potíže s dosažením meditačního stavu. Eukalyptus nám může pomoci vyčistit dýchací cesty a uvolnit tlak na hrudi, což nám umožní zhluboka a plynule dýchat. Zároveň ničí choroboplodné zárodky z ovzduší.


Neroli - pomerančová květ


Neroli je velmi duchovně transformační esenciální olej. Používá se během meditace, může pomoci podpořit sebelásku a přijetí, snížit naše obavy a rozproudit kreativitu. V těle neroli snižuje bolest a zánět, snižuje krevní tlak a hladinu kortizol. Neroli má hluboký dopad na meditaci a může nám pomoci dosáhnout všímavosti, jasnosti a vnitřního míru. Je jedním z nejúčinnějších olejů na zklidnění a náladovost.


Pokud i Vy máte nějaké své oblíbené meditační oleje, tak budu moc ráda když se o prožitky s nimi podělíte a tím inspirujete i ostatní.


S přáním těch nejhezčích provoněných chvil


Eliškabottom of page