top of page

Úplněk ve znamení Býka – stabilita, finance, zázemí, luxus

Článek pro internetový magazín jogadnes.cz
Úplněk ve znamení býka nastává 19.listopadu v 9:57 hodin a na obloze se též objeví polostínové zatmění měsíce.


Listopad je obdobím, kdy finišují přípravy na zimu a kdy se těšíme, až se zachumláme pod deku s horký čajem, budeme naslouchat praskání krbu a užívat si pohodlí domova. A samotný úplněk ve znamení Býka láká k tomu abychom se nechali hýčkat, užívali si života i úrody všemi smysly a plnými doušky.


Znamení býka se nese v duchu hojnosti, lásky, peněz, domova, majetku, plodnosti, luxusu ale také hrabivosti, lenosti a zatvrzelosti.


Živlem Býka je Země


A pro nás to znamená znovu objevení své stability, síly a opory. Uvědomění si toho, že stojíme sami za sebou, pevně ale ne urputně. Nenecháváme se vláčet názory ostatních, vyslechneme je, ale víme, že žijeme předně svůj vlastní život, který má být autentický a žitý v pravdě našich srdcí.


Hojnost vs. hromadění


V tomto čase můžeme toužit, a to více než kdy jindy po stabilitě, zázemí, hřejivé náruči domova, rodině. Je to i tím, že sám listopad nás přivedl do našich domovů na delší čas, než tomu bylo v létě. Jenomže se to občas může zvrtnout v hromadění a chtění věcí, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujeme. Vyhazujeme věci, které fungují a chceme stále nové. Nemáme dost. Čím méně ukotvení a stabilní jsme ve svém nitru tím více potřebujeme vlastnit. Hledáme potěšení, luxus, toužíme po bohatství a honíme se za zážitky. Je v pořádku mít věci, ale není v pořádku stále toužit po nových a urputně se držet všeho, co máme a co v hloubi duše víme, že nám už neslouží.


Bohatství vnější a vnitřní


Nyní je čas si uvědomit jaké bohatství mám, a to jak vnější, tak vnitřní. A nezapomenout za něho poděkovat. Hodně rozvíjíme bohatství vnější, ale je čas se podívat i na bohatství které nosíme uvnitř sebe. V tomto období budete podpořeni v rozvoji svých dobrých vlastností, dovedností, schopností. Vzdělávejte se, investujte do sebe, sbírejte zkušenosti ale pozor na hromadění informací a certifikátů. Vždy si ujasněte, zda neskáčete od jednoho k druhému jen proto aby ego mohlo říct, že má takový a makový papír na tohle a na tomto taky.


Životní hodnoty


Nezapomínejme na pravé hodnoty. Bohatství má mnoho podob. Dnešní svět ho vnímá hlavně z pohledu peněz. Když o někom řekneme že je bohatý, představíme si člověka v drahém obleku s novým autem, který žije v nádherné prosklené vile s výhledem na moře.

Ovšem bohatství není pouze o financích, a to je třeba si v tomto úplňku uvědomit.


Všichni jsme bohatí


Bohatstvím je naše rodina, která nám dala život a které jsme život dali i my. Bohatstvím je každé nové ráno, kdy se můžeme probudit a jít do nového dne po dvou zdravých nohách. Bohatství je vidět barvy, cítit vůně, slyšet zvuky, smát se, milovat, umět odpouštět, mít střechu nad hlavou a co jíst.


Práce, finance a stabilní příjem


Býk po nás chce stabilní zaměstnání, příjem a proboha hlavně ne žádné nejisté podnikání. Nenechte se strhnout pouze do víru peněz a hmotných věcí. Podnikatelé a lidé s nestálým příjmem si mohou přijít nejistě ve svém pracovním směru. Uvědomte si, proč jste začali, kam Vás to dovedlo a proč chcete pokračovat. Úplněk vybízí k tomu zanechat starých věcí i přesvědčení a začít a čistým štítem či s novými nápady.

Hledáte-li právě nyní novou práci, příležitosti k podnikání či nové bydlení tak právě nyní je ten nejvhodnější čas na tom zapracovat, ovšem kroky k realizaci budou v tomto období vyžadovat hodně síly. Sbírejte informace, „rozhazujte“ sítě a vše dobře promyslete.


Býk miluje luxus, umění, příjemnou hudbu a dobré jídlo. Užívejte si světa kolem sebe všemi smysly a nezapomínejte za vše poděkovat.


Vykročte ze zóny komfortu


Znamení může přinést také strach z neznámého. Zvláště pokud měníte zaměstnání, domov, pokud „ztrácíte pevnou půdu pod nohama“ a jdete vkročit do neznámých vod. Mohou se objevovat velké strachy ze změn a touha vrátit se do starých zajetých kolejí i přesto že tušíme, že nás nikam nedovedou.


V tento čas máme nutkavý pocit se zbavovat věcí a vztahů, které nám nepřináší užitek a nejsou praktické.


Pozor si dejte na pohodlnost, lenost, velké požitkářství, hrabivost, zatvrzelost a tvrdohlavost.


Starejte se v tomto období o svůj krk, hrtan, štítnou žlázu, hlasivky, uši a čelisti.


Meditace


Ve svých meditacích se zaměřte na hojnost, nalezení klidu, vyrovnanosti, stabilitu, odpovědnost. Čas ve znamení býka je časem požitkářským, a tak si vychutnejte vše, co se vám nabízí. Jak voní ranní káva? Jak se cítíte ve svém oblečení, jak voní listopadový vzduch, jaké barvy jsou kolem Vás, jak chutná dnešní oběd?


Odpovězte si na následující otázky:

Čeho se v materiálním světě nejvíce držím?

O co se nejvíce bojím?

Cítím pevnou půdo pod nohama?

Nejsem až moc tvrdohlavý?

Přijímám změny, které ke mně přicházejí?

Umím si vychutnat maličkosti každého dne?

Umím kvalitně odpočívat?

Nejsem líný?

Jsem pracovitý?

Ale umím i kvalitně odpočívat?


Na závěr


Kdykoliv Vás úplněk vykolejí a vychýlí z Vašeho středu, tak se uzemněte. Uvědomte si, kým jste, co jste již dokázali a kam kráčíte. Růst vysoko můžeme pouze tehdy, pokud máme zdravé a pevné kořeny, na to pamatujte. Dům nikdy nepostavíte od střechy.


S přáním bohatých a s láskou prožitých listopadových dní


Eliškabottom of page