top of page

Úplněk ve Lvu 16.2.2022Úvod


Druhý úplněk tohoto roku nám přišel na den 16.2.2022 v 17:56hod. a bude v ohnivém lvím znamení. Lví znamení je nádherné a plné kreativity, optimismu a plného uvědomování si sebe samé. Ovšem stejně jako ostatní znamení má lev i své stinné stránky a my se dneska podíváme na to, jak s nimi pracovat, na jakou energii si dát pozor a jak podpořit pohodu Lvího úplňku aromaterapií.


Článek pro internetový magazín jogadnes.cz


Lev a jeho energie


Lvi jsou proslulí svou velkorysostí a schopností na sobě tvrdě pracovat. Když mají myšlenku okamžitě do ní vkládají energii, která je ohnivá a nenechají se jen tak zastavit. Jejich slabšími stránkami jsou ovšem marnivost a pocit, že právě oni přesně nejlépe vědí, co je správné. Což je v pořádku ale jen tehdy, pokud to nevnucují ostatním. Kritika je lvovi krajně nepříjemná a nebojí se to dát hlasitě vědět. Lvi bývají optimisté a velkými plány a cíli do budoucna. Mívají ohromnou vnitřní sílu (pokud nebyla uhašena v dětství) a dokáží druhým podat potřebnou podporu a stabilitu.

Pokud v sobě nemáme lví energii zpracovanou můžeme spadnout po povýšenosti a pýchy.

Lev mívá přirozené vůdcovské schopnosti a velmi dobře se mu daří na vysokých postech. Zároveň je ale lev velmi dobrým podnikatelem sám za sebe, neboť jeho touha uspět a nemuset se nikomu zodpovídat ho pohání kupředu. Lev vyhledává krásné, originální a velmi kvalitní věci a s průměrem se jen tak nespokojí.


Kreativita života


Lvi jsou také výbornými umělci a ve svém životě potřebují svobodu a hravost. Jsou ve svém živlu, když život cítí a vnímají v každé buňce svého těla a většinou proto udělají maximum, aby toho dosáhli. Tvoření se zde nemusí upínat pouze na uměleckou branži, jedná se o tvoření všeobecně. A také učení se něčeho nového, ovšem pozor, lev se nerad učí něco, co se mu nelíbí a velké změny úplně nevítá. Dokáže je ale snadněji přijímat jako posun svého života.


Lev je takovým osamoceným bojovníkem. Ač se může zdát, že je obklopen lidmi, tak tomu tak ne vždy bývá. Lev potřebuje lidi, které bude vést a bude-li jeho lví energie dobře zpracovávaná, tak může být velmi dobrým vůdcem. Ovšem jinak stojí v životě sám za sebe, což vyžaduje hodně síly, práce a zodpovědnosti, se kterou lev nemívá problém.


Jak nás úplněk ve Lvu ovlivní na fyzické úrovni


Hlavním orgánem lva je srdce a oběhový systém o který bychom se měli v tyto dny dobře starat. Nejlépe uděláme, když v tyto dny vynecháme kávu a jiná nápoje, která nás nabudí. Dále se staráme o svá záda a bránici. Praktikujeme pránajámu a koncentrační techniky, které nás uklidňují abychom ulevili našemu srdci. Je dobré přijímat více hořčíku a vyhnout se stresovým situacím, jak jen je to možné. Velmi nám prospěje si zajít na masáž nebo na cvičení zaměřená na zdraví našich zad. Vlasy, které v tomto období ostříháte, nebo se jim budete pečlivěji věnovat, lépe porostou, budou silnější, kvalitnější a hustší.


Jaké emoce zpracováváme a opouštíme


Domýšlivost, ukvapenost, marnivost, egoismus, samolibost, sebeobdiv, povýšenost, pocit že se nemohl mýlit a že mám ve všem pravdu, že jen můj názor je ten správný, pozor dáváme také na vychloubání se, netoleranci druhých, špatné snášení kritiky, hněv, melancholii a temné nálady.


Jaké emoce rozvíjíme


Velkorysost, zodpovědnost převzatá sama za sebe, důstojnost, sebejistota, výkonost, odvaha, rozhodnost, hravost, srdečnost, kreativitu, tvořivost, pozitivní energii, zdravé sebevědomí, vstřícnost a pochopení druhých.


Aromaterapie na úplňkové dny ve Lvu


Je potřebné rozvíjet toleranci k druhým lidem, mírnit hněv a prudkost ohně, uvědomit si a pracovat se svým pyšným až povýšeným egem a přestat mít v mysli jen a pouze sebe. Na druhou stranu je velmi dobré až nutné se hýčkat, nalézt zdravou pozornost a přijetí sebe samé, umět si vychutnat pocit luxusu a ocenit krásu života.


Pro Lví období se tedy bude nejlépe hodit:


Heřmánek, máta, levandule, bergamot, cypřiš, jasmín, růže, zázvor, rozmarýn, lípa, kafr, ylang-ylang, gardénie, fragipani, neroli, růžové dřevo,


Meditace


Usaďte se do svého meditačního sedu, uvolněte se a uzemněte. Vyberte si k meditaci místo, kde uvidíte na oblohu. Je to z toho důvodu být co nejblíže slunci a nevadí, když zrovna bude schované za mraky. Pokud meditujete večer, tak si zapalte svíčku. Spojte se se svým dechem a naplno se nalaďte na své tělo a svůj vnitřní svět – ticho. Myšlenky budou přicházet, to je přirozené, na Vás bude se jich nechytat a jen je nechávat proplouvat.

Nyní s každým nádechem vnímejte proud zlatého či žlutého světla a nechte ho rozlévat se do celého vašeho těla, do každé buňky, každého orgánu, všech částí Vašeho fyzického Já. Zůstávejte s ním. Následně toto světlo veďte až do své mysli a posviťte si na všechny myšlenky, které máte. Uvědomujte si, že Váš život se skládá z pěti nejběžnějších myšlenek. Které to jsou? A opravdu je chceme žít? Stále zůstáváte ve světle a necháváte ho procházet. Užijte si ten čas.


Pracujeme s následujícími otázkami


Co pro mě znamená úspěch?

Jednám ze svého srdce nebo ze svého ega?

Umím vyjádřit a pracovat s kreativní energií?

Jaké kreativní dovednosti mohu rozvíjet?

Kde se příliš a zbytečně rozčiluji a hněvám?

Jsem si zdravě vědomá sama sebe?

Nevychloubám se příliš?

Dokáži tolerovat a naslouchat druhým?

Pěstuji a kultivuji ve svém životě pozitivní energie?

Nejsem moc ukvapená a impulzivní?

Dokáži přijmout fakt, že se mohu zmýlit a že nemusím mít vždycky pravdu?

Dokáži přijímat a zdravě pracovat s kritikou?


Pár slov závěrem


Jako lvice vím o tomto znamení své. Nemám ráda škatulkování se do žádných pravidel ani dogmat, a proto když někde čtu, že lev (či jiné znamení) je takový a makový, tak si od informace nejdříve odstoupím a podívám se na to, jak jí vnímám uvnitř sebe samé. Nerada říkám: „No jo, ty jsi Lev, ty budeš takový a budeš jednat takhle.“ Ale pravdou zůstává že všichni lidé, které jsem ve svém životě potkala a poznala jejich měsíční znamení se svým způsobem v hlubinách lehce podobali. Povím Vám jednu perličku na závěr: mnoho známých mi od dob, co si pamatuji říkali, že pro mě není vhodným partnerem ten, kdo bude ve znamení panny. Tak miláčkové, já s tou pannou žiju už dobrých pár let, nestačím se divit a sem tam mě chce možná zabít, protože jsem chronický „neplánovač“ a každý den si žiju podle svého ale jelikož zatím oba žijeme a je nám spolu hezky, tak to beru následovně: „Výjimka potvrzuje pravidlo.“


Přeji Vám krásné dny a nezapomeňte, že tu opravdovou pravdu a poznání máte ve svém srdci.


Eliška
bottom of page