Ráno a Noc s Beautiful Days
Tak někdy si ta moje pleť začne něco řešit a já za nic na světě, nedokážu přijít na to co…

V tuhle chvíli ráda sahám po olejíčku „Ranní osvěžení“ od Beautiful Days. Její vůně mi evokuje vzpomínku na chatu v Adršpašských skalách, kde jsem byla jako malá. Vůbec nevím co, nebo kdo tam tak voněl, ale byl to první obraz v mysli, který se při přičichnutí objevil.


Vůně na nás někdy mají hodně silný účinek, dovedou vyvolat vzpomínky a pocity na které jsme „zapomněli“


Tenhle olejíček je protizánětlivý, hojivý a uklidňující, a tak se perfektně hodí pro ty, kteří ne a ne vylézt z puberty.


Měsíček lékařský uklidní a zhojí ranky, navíc je protizánětlivý a já si sama vyzkoušela, že když nebudete do obličeje věčně sahat, tak tenhle olejíček opravdu pomůže k zahojení.


Navíc je v „Ranním osvěžení“ i mandlový olej, esenciální olej Grep oba (tedy i s měsíčkem všichni tři) jsou v BIO kvalitě, a to celé obejme 100% přírodní esenciální olej Frangipani který přinese pocit dlouhotrvající úlevy.


Frangipani neboli Plumérie se pyšní hedvábnými květy a její vůně bývá popsána jako „Nektar Bohů“. Zvláště v Indii a na Bali je Plumérie považována za posvátnou a nesmí chybět na žádném obřadu možná i proto že je zasvěcena bohu Krišnovi.


A teď něco o účinku… Funguje. To je moc strohé co? Ne, ale opravdu, já vám tady můžu napsat sloh o tom, jak úžasný to je ranní rituál, ale přijít si na to musíte sami.

Protože co sedí mě, nemusí sedět vám a naopak.


Každopádně… pokud řešíte problémy s pletí a víte, že jíte „správně“, tak vám tenhle rituál doporučuji a schvaluji.


Nevím, zda byl právě pro tohle vyroben, ale pomáhá, a to mě stačí.


Trochu jsem se opět obávala toho, že si ráno dám na obličej olejíček a celej den budu jak mastnej flek. Nebojte se toho, ale dejte si pozor na množství, stačí opravdu malinko.


Jen si přiložte ruku na srdce, pokud si stále do obličeje saháte, večer se neodličujete a jídelníček vypadá tak nějak stále Vánočně, tak vám nejspíše nepomůže ani silná víra. I když vyzkoušet to můžete, ta prý hory přenáší a co je pro ni takový pupínek, že jo.


Za to Noční Uklidnění mě teda dostalo. Celý víkend jsem přemýšlela nad tím, co to ve mně vyvolává, jaké mám pocity… Co víkend… aspoň dva týdny… kdykoli jsem Noční uklidnění použila.


Byla jsem příjemně vykolejená s nohama na zemi a hlavou v oblacích.


Je to vůně, kterou jsem nikdy předtím nepoznala. A než jsem si přečetla úplné složení, tak jsem trochu potrápila své čichové smysly.


Jediné, čeho jsem dosáhla bylo, že jsem se schoulená v křesle, přikrytá dekou, dívala na noční oblohu, vedle mě se válela knížka, kterou jsem už hodinu „četla“ (ha ha ha) a kolem mě se vznášela TA vůně, která způsobila totální zastavení světa. Jako vážně. Nebo alespoň mojí mysli…


A pak mi to celé došlo…


To, že něco neznám neznamená, že to musím poznat násilím. Někdy to poznání prostě přijde samo. Člověk o tom načte miliony knížek a pak mu to musí v praxi ukázat vůně...


Nemusí mi to připomínat vůbec nic. A vlastně jak by mohlo, když tu vůni cítím poprvé.


Tak jsem tam tak seděla a usmívala se nad svou bláznivou touhou všemu porozumět a pro všechno najít zařazení.


Dámy a pánové, tahle vůně ho ode mě nedostala a možná nedostane. Je tak zajímavá, že ji nechci škatulkovat.

A teď si rozebereme slovo „Zajímavá“.


Jistě ho všichni znáte, když o něčem prohlásíte, že je to zajímavé, tak se občas chcete zdržet věty „To je ale blbost.“


Já rozlišuji „Zajímavé - v dobrém“, „Zajímavé – nevím“ a „Zajímavé – proboha už mi to neukazuj!“


Proč by mělo být slovo „Zajímavé“ hnedka špatné. Já si myslím, že tohle slovo je takový mezník, který nám pomůže zprostředkovat trochu času, abychom přišli na ten správný pocit.


No a když na něj nepřijdeme, tak tam prostě zůstane.


Já vůni „Noční uklidnění“ řadím do „Zajímavé – v dobrém“ vlastně ve skvělém.


Ucítíte v ní Vanilku a osmanthus, který vás obklopí štěstím a radostí nad tím, že jste poznali zcela novou voňavou kombinaci.


Navíc abych byla upřímná, tak se moc těším až ho budu používat při letních večerech, kdy se ohřátá země začne koupat v měsíčním svitu a nebe ukáže své hvězdné obsazení.


Myslím si, že právě tehdy nabyde „Noční uklidnění“ své pravé síly.


Namasté


S Láskou


LP Angel


Mimochodem „Noční uklidnění“ se nanáší na pleť (vyčištěnou) i tělo. Já osobně jsem propadla více tomu tělu :)

O mě 
Chci dostávat novinky
  • White Facebook Icon

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com