top of page

Prostor pro meditaci, prostor pro VásDoporučuji si takové místo u vás doma vytvořit.

Nemusí to být celá místnost ani její půlka. Stačí koutek, malý prostor. Naprosto chápu a respektuji to, že ne všichni žijeme ve velkých bytech či domech, kde je hodně místa a každý člen rodiny má svůj pokoj.

Velikost prostoru by neměla být důvodem proto, abyste si svůj koutek nestvořili.


Známe se: "Kde je vůle, je i cesta."

Ale vrátíme se na začátek a to k tomu, proč vám tento prostor doporučuji.


Tím hlavním důvodem je, že kdykoliv se na něj podíváte, tak vám připomene vaši meditační praxi. Čas, který si věnujete proto, abyste se na sebe naladili, abyste vnímali sebe samé, rozvíjeli intuici, klid a radost. Je to čas, kdy pracujete se svou myslí, a učíte se jí ovládat a to proto, aby ona neovládala vás a nevláčela vás životem z jedné role a příběhu do druhé.


Koutek by měl ve vás při každém pohledu vyvolat chuť si sednout a na chvilku jen být. Meditovat nebo se jen zastavit. Vnímat se. Dýchat a být v plné přítomnosti teď a tady.


Upozorněte rodinu na to, že tohle je nyní váš prostor.

Vyzdobte si svůj koutek tak, jak je právě vám milé. Já jsem zde zveřejnila návrhy z internetu, které se mě samé velmi líbí, ale vy si svůj prostor zařiďte podle sebe.


Nemusíte ho celý vybavit za jeden den... naopak. Dejte se čas a vnímejte co vám přijde do života, jaké minerály, přírodní dekorace, květiny, misky, polštáře, stolečky... a možná je ani potřebovat nebudete. Možná vám naplno postačí polštář s dekou.


Opět doporučuji se nesoustředit jen a pouze na materiálno a žít v domění, že pokud nemám tuhle sošku Buddhy, tak prostě nemohu meditovat. Věřím, že již víte, že meditace o tomto není. :)

Budu moc vděčná, když se semnou i s ostatními podělíte o svůj meditační prostor a navzájem se budeme moci inspirovat a podporovat.


Přeji vám nádherné dny žité v klidu a míru

S láskou

Eliška


Meditační skupinka, kde se konají pravidelné nedělní meditace a akce ZDE

bottom of page