Podzimní meditace s esenciálními oleji


Víte, když Vám přijde balíček od Beautiful days, tak to 100% poznáte aniž byste se museli dívat na odesílatele… on totiž tak krááááááásně voní…Přišel nám podzim, období, kdy se dříve stmívá, déle rozednívá a listy dostávají jedny z nejkrásnějších barev, aby se nám předvedly ve své plné kráse, než ulehnou ke spánku.


V tento čas je ideální se stáčet k sobě a udělat si úklid v hlavě a v myšlenkách.


Uklidnit se a jen být.A právě v tuhle dobu se mi nejlépe medituje. S meditací jsem dokonce na podzim i začínala – před těmi sto lety … A upřímně mi to přijde jako nejlepší doba, ale znáte to… na to návod neexistuje, to si musíte vyzkoušet.


Hlavní ze všeho je dodržovat přesný meditační čas. Nebude to lehké, ale bude to stát za to.


Meditace…


V sedě, leže, na meditačním polštáři, na zemi, na židli, v chůzi, v klidu, v práci, doma, s vonnými oleji, bez nich, s hudbou, v tichu, řízená, volná, plynulá…


Jen si vybrat. Nemyslím si, že existuje špatná meditace. Ovšem špatně je to tehdy, když o ní jen čteme a nic proto neděláme. Pak se slova doopravdy míjejí s účinkem.


Miluji vůně, ty tvoří náš domov, můj den a moje prostředí.


Proč je dobré meditovat právě s esenciálními oleji?


„Éterické oleje působí prostřednictvím dýchacích orgánů na celé lidské tělo velmi silně. Přes naše čichové pole v horní oblasti dutiny nosní se vonné látky dostávají přímo do mozku a jejich vliv na náš limbický systém (oblasti pocitů) a na hypotalamus je okamžitý. Tímto drážděním jsou bezprostředně ovlivněny duševní stavy.“


A já Vám dnes přestavím tři mé voňavé společníky od firmy Beautiful days, kteří mě v meditacích doprovázejí.


Prvním je Esenciální meditační olej – Harmonie těla


Když jsem k němu čichla poprvé, tak jsem nepočítala s tím, že bych s ním zvládla meditovat.

Ale jakmile se rozvoněl v aroma-lampě, došlo mi, že opak se stane pravdou.


Moje mysl odcestovala do posvátných chrámů a kostelů. Do míst, ve kterých vládne ticho, koncentrace a klid. Tam, kde se zastavil čas a kde každý intuitivně ztiší hlas, nebo úplně přestane mluvit.


Meditační olej Harmonie těla obsahuje Amber, který se už od doby Starověkého Řecka používá v lidovém léčitelství, při náboženských obřadech a při meditaci v posvátných chrámech. Zklidňuje mysl a zbavuje nás nahromaděné úzkosti.


Jako druhou složkou zde je Borovice, která nám pomáhá se soustředit, uleví při chřipce, nastydnutí a rýmě, osvěží tělo i mysl, dezinfikuje a pročišťuje vzduch, brání množení bakterií a pomáhá při chronické únavě.


Z tohoto olejíčku se vyklubalo malé voňavé překvapení a já jsem ráda, že jsem mu dala šanci.


Protože mi pomáhá mi ve chvílích, kdy je mysl utlumená, ale tělo bolavé. Hodně cvičím a jsem v pohybu více, než bych často měla.


Musím říci, že mě představa usazení se v chrámu, kostelu nebo na jiném posvátném místě, velmi uklidňuje a povznáší. Dovedu nechat své tělo se uvolnit a rozpustit všechny neduhy a bolesti.

Zní to moc duchovně? Možná ano, ale pokud meditujete, tak víte, jak náročné může být udržet půl hodiny jednu pozici, a to nemluvím o pěti minutách.

Hlavním pravidlem je, ji neměnit, protože jak ji změníte jednou, budete jí chtít změnit i podruhé a tím už si svou meditační chvilku rušíte.


Jako druhý Vám představím Esenciální meditační olej Uvolnění mysli


Což je moje velká Láska a malá závislost. Mám s ním pocit radosti a lehkosti.V meditaci si přijdu mnohem uvolněnější, nejsem tak zahloubaná do sebe, jako s olejíčkem „Harmonie těla“ ale zdá se mi, že je má mysl svěží, uvolněná a protknutá světlem. Nemá potřebu se zabývat nepotřebným, ani nad ničím tak dlouze hloubat. Prostě jen je, poletuje a užívá si to a já s ní.


Složen je ze 100% Přírodního esenciálního oleje Santalového dřeva  (Santalum album) a BIO Esenciálního oleje Bergamotu (Citrus aurantium bergamia)


Bergamot působí na třetí čakru-Manipúru neboli solární/pupeční čakru, která představuje naše vnitřní slunce.

Když Manipúra funguje harmonicky máme pocit klidu a vnitřní harmonie se sebou samým, se životem a se svým místem v něm. Plně přijímáme sami sebe, ale zároveň respektujeme pocity druhých lidí.


Svěží a citrusová vůně Bergamotu posiluje naši životní energii, dodává sebeúctu a sebejistotu.


Santalové dřevo je často používáno ve východních zemích ke zvýšení sexuální energie.


Povzbuzuje fantazii a probouzí radost z tvůrčí činnosti.


Vibrace santalového oleje způsobují spojení duchovních energií na všech úrovních naše myšlení, cítění a jednání.


Po meditaci s touto esencí si přijdu, že zvládnu všechno a vtipné je to, že se mi hodně věcí, do kterých se následně pustím, opravdu zadaří – síla mysli je zkrátka ohromná.


Třetím a zatím i posledním meditačním parťákem je Pačuli


Jako první, co jsem ucítila byla mokrá zem po dešti s kousky dřeva… pro mě něco úžasného.


Následně jsem se odčetla, že Pačuli je skutečně dřevitá až zemitá vůně.


Uklidňuje a podporuje soustředění. Vhodná je i při úzkostech, depresích a strachu. Klidní emoce a je doporučována k dlouhé, hluboké a nerušené meditaci.


Mě osobně pomáhá k uzemnění a k tomu být tady a teď. Zjistila jsem, že po meditaci právě s Pačuli jsem více vděčnější za to, co je momentálně kolem mě.

Že mám překrásnou paletu s barvami, bílý papír, studijní podklady, skvělého přítele, vtipné rodiče, hrnek čaje, pohodlné křeslo…


Samozřejmě jste-li začátečník, tak nemůžete čekat, že budete nerušeně sedět dvě hodiny.

A to ani když tu esenci do aromalampy nakapete celou… což je otázka, protože pak se Vám taky může zamotat hlava a vy s v „přirozeně odpadnuté šavásaně“ doopravdy zameditujete – jen úplně jinak, než byste plánovali.Berte na vědomí, že všechny esenciální oleje, jsou skvělým pomocníkem.

Znáte to rčení, které lze slýchat na hodinách jógy?

„Instruktor ti otevře dveře, ale vejít musíš sám.“

I takhle to funguje s olejíčky, polštáři, sedy/lehy v meditaci.


Vše kolem, vás může podpořit na cestě, ale jít po ní musíte sami.


Já osobně musím říci, že s Pačuli se mi velmi dobře učí, „Harmonii těla“ používám, když jsme po náročném „tréninku“ a „Uvolnění mysli“ když potřebuji povzbudit unavenou a informacemi přehlcenou mysl.


Možná to budete mít jinak, možná ne.


Přeji Vám krásný podzimní čas, užijte si ho na maximum a ponořte se do sebe. Je ideální doba na sebe-úklid.


Nezapomeňte na to, že to, jací jsme uvnitř se promítá do našeho života. Tak proč mít kolem sebe zbytečný bordel a chaos?


S láskou


LP AngelManipúra

#bdbeautifuldays #beautifuldays #esencialnioleje #meditacnioleje #meditace #manipura #harmonietela #uvolnenimysli #paculi #amber #borovice #podzimnimeditace

O mě 
Chci dostávat novinky
  • White Facebook Icon

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com