Navrhněte si svou osobní vůni s Beautiful Days

Aktualizace: 13. srp 2019Všichni víme, že já tyhle olejíčky prostě miluji. Vy, co navštěvujete mé lekce, to víte asi nejvíce :D.


Já sama věřím, že vůně tvoří naše životy a že je jejich nedílnou součástí. Za mě jsou nejideálnější ty přírodní, přirozené a nejvíce ty, které ještě rostou a jejichž kořeny jim dávají sílu a energii ke každodennímu probuzení a provonění zahrad.


Miluji vůně, ať to jsou svíčky, olejíčky, esence, krémy, spreje na podložky, osvěžovače vzduchu. Snažím se, aby vše z výše zmiňovaného bylo i dobré pro moje prostředí, pro mou kůži, pleť, vlasy i dýchání.


Jako většina z nás, tak i já ze svého nejbližšího prostředí odstraňuji chemii a vyměňuji ji za přírodu.


Číst bychom měli nejen etikety na potravinách (ideálně kdyby ta potravina žádné neměla…) ale i etikety na naší kosmetice, úklidových a voňavých doplňků by se měli dostat do našich hledáčků a do naší pozornosti.


Pamatuji si na svůj první vyrobený krém na tělo. Bylo mi asi patnáct… A složila jsem ho podle návodu z pinterestu bylo v něm Bambucké a kakaové máslo, esence vanilky a skořice. Je pravda, že tak vyživenou pokožku jsem asi ještě neměla, ale je taky pravda, že se vstřebával hoooodně dlouho, takže namazat, oblíknout a jít, jak dneska tvrdí mnohé reklamy, nebylo zrovna ideální.


Tenkrát ještě tolik knih a návodů nebylo a mě se už v té době do mysli dostávala myšlenka, jak si vše pořídit a vyrobit lépe a zdravěji. Dokonce jsem jeden čas zastávala kosmetický pohled: „Co nemůžeš sníst, nedávej na tělo“ řeknu vám, bylo to zábavné období :D. Dneska už je naštěstí všechno jednodušší, dostupnější a přírodnější a díky Bohu za to.


Ale vrátíme se k vůním :)


Beautiful Days nyní vytvořilo novinku v podobě namíchání si vlastní Parfém na míru.


Já sama jsem měla tu čest si umíchání vlastního parfému, jako jedna z prvních, vyzkoušet a musím říci, že jsem si to parádně užila.


V první chvíli mě začala komandovat mysl, že tohle s tímhle smíchat nemůžu, protože to bude smrad a já ji po chvíli vypla a nahradila intuicí, která mi – jak jsem před pár dny zjistila – pomohla stvořit pár voňavých klenotů.


Esenciální přírodní oleje, tvoření, zkoušení, mixování, čekání a konečné zdobené lahviček… ani nedokážu popsat, jak moc jsem se těšila na výsledný produkt.


Je pravda, že když jsem se párkrát podívala na složení, které mé čichové buňky umíchaly, tak jsem se chvilkama začala i bát, jenže jsem už nemohla nic změnit, a tak jsem vložila víru do magického procesu ve skleničkách a nechala to být.


A jelikož jsem z toho nadšená a všude to dávám k dobru a vy se mě ptáte jak na to, tak vám zde nyní zveřejňuji návod.


Jdeme na to :)


Na jednu vůni budete potřebovat (na jeden roll-on):


- 10 ml jojobového oleje – ideálně rovnou v roll-on verzi

- esenciální olejíčky

- lahvičku s kapátkem

- touhu tvořit

- zvídavost

- „bezrýmovost“


1 ml je cca 25 kapek


Do 10ml jojobového oleje přijde 1 ml esenciální směsi.


To znamená že si vedle v lahvičce s kapátkem namícháte svou ideální esenci z 25 kapek


Příklad:

9 kapek citrusu bergamot, pomeranč, grep  12 kapek květiny lotos, franfipani, gardenie  4 kapky spodního tónu santal, vetiver, mrkvové semínko, agarové dřevo 


Poté přidáte 2ml (50 kapek) jojobového oleje a opět promícháte


Olejíček takto necháme v tmavém prostředí týden (ale můžete ho nechat i déle, je to pak lepší) a po týdnu ho smícháme se zbytkem jojobového oleje(7ml)


A TADÁ máme svou originální vůni


Já osobně díky časové vytíženosti jsem olejíčky nechala „zrát“ téměř měsíc. A byla jsem z nich tak nadšená, že jsem je ihned začala používat na lekcích. Trochu mi v té chvíli blažené euforie nad výsledkem nedošlo, že je potřebuju ještě nafotit :D


Ale žijeme teď že ano,


Celkově jsem si umíchala osm různých vůní a o pár z nich se Vámi nyní podělím


Zen

- 8 kapek Levandule

- 8 kapek Bergamotu

- 5 kapek František neboli Kadidlo

- 10 ml jojobového oleje


Postupovala jsem dle návodu, takže esenciální olejíčky jsem promíchala a přidala k nim 2ml jojobového oleje, poté jsem jim dala měsíc dovolenou a překapala je do lahvičky s roll-onem.

Tato vůně je velmi „duchovní“ a díky levanduli i uklidňující. Ráda ji používám hlavně večer, pro klidnou jógu, meditace nebo prostě jen v čase, kdy se já sama potřebuji uklidnit a soustředit se jen na tady a teď.Něžný slaďouš


- 12 kapek Frangipani

- 8 kapek Osmanthus

- 4 kapky Bergamot


Sladce zakulacená květinová vůně, je plná klidné radosti a lásky. Tahle vůně je prostě něžný slaďouš – bylo to to první co mě při přičichnutí napadlo :DZemě po dešti


- 8 kapek Limetky

- 10 kapek Bergamotu

- 4 kapky Pačuli


Tak tohle je můj malý oblíbenec. Zamilovala jsem si jí už při prvním přičichnutí. Má v sobě zvláštní sílu mokré zeminy. Navrací ke kořenům, do nitra, k sobě samému. Mám z ní velmi krásné pocity a naučila jsem si jí brát s sebou na cesty, do kabelky, do batohu, do auta, na jógu. Stačí mi jemné přičichnutí a tíha z mé mysli mizí. Přesné pocity nejdou ani popsat, ty se zkrátka musí cítit.

Podobnou emoční vůni bych přála každému z vás.


Tady a teď


- 9 kapek limetky

- 12 kapek růžového lotosu

- 4 kapky Agarového dřeva

- 2 kapky Františka


Za mě všechny vůně obsahující Františka – Kadidlo chcete-li, mají nádech duchovna. Možná to je jen asociace a možná to budete mít jinak, ale za mě je to zkrátka tak. :)


Limetka zde pozvedla těžkost vůně a lotos jí zabalil do velmi jemné sladkosti. Vše se něžně propojilo a dokonale se sebou splynulo. Z téhle vůně jsem měla největší strach a ke konci mě nejvíce překvapila. Je opět úplně jiná než směsi vůní, které již znám a chvilkama jsem nevěděla, co si o ní mám myslet. No, a tak jsem se rozhodla se nemyslet nic a prostě si ji jen užít.


A o tom to mnohdy bývá, méně myslet, více žít a užívat


A přesně na to se teď chystám já.


Mějte se krásně, tvořte, žijte, milujte…


Já vám všem přeji abyste si našli tu svou ideální vůni pro dnešek, pro zítřek, pro akci, pro klid ale hlavně pro duši - pro sebe
Mějte se krásně a užívejte létaS Láskou


LP Angel


Potřeby pro výrobu: BD - Beautiful Days

Kreativní sadu pro výrobu přírodní a jedinečné vůně naleznete ZDE

Fotografie autorské LP Angel

O mě 
Chci dostávat novinky
  • White Facebook Icon

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com