top of page

Můj život s jógou – deník pro meditační čtení a psaní


Meditační deník – Můj život s jógou
1.4. proběhl v Anežském klášteře křest meditačního deníku s názvem „Můj život s jógou – deník pro meditační čtení a psaní“ jehož autorem je Vašek Krejčík. A já jsem opět vděčná, že si mě Vašek vybral jako ilustrátorku tohoto krásného díla.


Je to originál, nic tomu podobného jsem zatím neviděla. Ty desky, barvy, papír. Zlatá barva zářící v černém pozadí. Vše je dotažené, vše je, jak má být.


A já bych Vám nyní chtěla něco prozradit o tom úvodním zlatém obrázku – něco, co se mi připomene vždy, když ho vidím. Tímto obrázkem začala má nová cesta k ilustraci druhé knihy, ale málem jím i skončila. Byl to první obrázek pro tento deník a když mi po několika pokusech Vaše oznámil: „Jo tohle je ono, to berem.“ tak jsem si z čela setřela imaginární pot a vydechla: „Super, teď už to bude lehký.“ Jenomže vzápětí následovala od Vaška zpráva s informací, že by bylo fajn, kdyby postavy v ásánách vypadaly jako on. V tu chvíli mě polil pot doopravdy. Seděla jsem za stolem, zralá na panáka a říkala jsem si, že tohle je opravdu velké sousto. Tohle jsem ještě nekreslila… a věděla jsem, že času kvůli všem dalším projektům, práci, studiu a lekcím také moc nemám. Jenomže to bych nebyla já, kdybych si to velké sousto nenaložila.


Vzpomněla jsem si na citát od Pipi Dlouhé Punčochy: „Tohle jsem ještě nikdy nedělala, to mi určitě půjde.“ A uvědomila si, že mě v ilustrování a grafice neposune stokrát vykonaná stejná věc, stejný tah ale něco nového. Byla to výzva a já odepsala, že jdu do toho.A je to venku… a já už přes měsíc koukám na obálku deníku a nechápu, jak se to stalo. Kreslila a psala jsem, kam až má paměť sahá, ale tohle bylo v té době opravdu odvážné snění a já moc děkuji za každou příležitost k ilustracím, které se mi dostane.


A co Vám deník může nabídnout?


Hned hlásím, že to není jen tak ledajaký deník – je opravdu skvělý a říkám to nyní z nezaujatého pohledu. Je mi jasný že si mnozí z Vás řeknou: „No to je jasný že to říkáš, přece neshodíš něco, co jsi ilustrovala.“ Ale s rukou na srdci pravím, že oPRAVDU stojí za to.


A mimochodem to vím i díky mé mamce, která nemá čas na čtení a tento deník po kouskách zdolává a pak mi volá a ptá se: „Tohle jsi věděla? A tohle?“ :). Baví mě a je to milé.


Zároveň mi také chodí zprávy o tom, že je deník dost drahý. Úplně upřímně… není. Stojí za tím hodně práce a velmi kvalitní materiál. Desky jsou opravdu unikátní a já osobně miluji kroužkovou vazbu a kvalitu papíru, kterou Vašek vybral.


Chápu, že žijeme v konzumní společnosti a chceme za „málo peněz, hodně muziky“, jenomže kde pak bude kvalita? A to nemluvím o obsahu deníku, který je nadupaný informacemi, citáty, obrázky, praxí, sestavami, tipy, moudrostí a mnoho inspirací k praxi jak na fyzické, tak na duchovní či psychické stránce.Tento deník je knihou, se kterou máte žít.


Můžete si uvařit kávu a „jen“ si číst. Dozvíte se mnoho nového.

Můžete do deníku psát, kreslit a vlastně i vybarvovat – pokud Vás to láká :)

Můžete si s ním naplánovat svůj rok, své cesty, které si dokonce můžete označit i do mapy.

Obsahuje prostor pro Vaši introspekci, kde si můžete zapsat svůj cíl, sankalpu, pocity, vděčnosti i radosti.

Obsahuje dvě kartičky s mantrou a samolepky

Sestavy jako například – jógu pro dobrý spánek, jógu pro zdravá záda či jógu pro harmonii večera.

Dozvíte se, jak v nás proudí energie.

Můžete napsat dopis sobě samé/samému.

A těch informací…


Tento deník se může stát vaší osobní příručkou k poznání či navrácení se k sobě samé/samému. Jakmile s ním začnete pracovat,


Stane se kouskem Vás samých. Něčím osobní, něčím jedinečným.Deník je opravdu speciální, a proto ho nenaleznete v knihkupectvích. Prolistovat si ho můžete v Energy studiu a pokud chodíte na mé lekce, tak Vám ho velmi ráda přinesu ukázat.


A nezapomeňte že jóga, nekončí srolováním podložky ve studiu ale tím, když ze studia vycházíte do nového dne, do svého života.


S láskou a vděčností


Eliška


@lp_angel_soul


Deník zakoupíte zdebottom of page