top of page
Vyhledat

Reflexní lymfatická masáž chodidel Aneb jak mě Maruška do relaxační své komůrky pozvala 

Že se dá lymfa aktivovat přes chodidla jsem netušila. Reflexní masáž chodidel znám, ale lymfa? No dobře, vyzkouším to. 

Neměla jsem důvod Marušce nevěřit, a tak jsem se s důvěrou nechala tímto „malým – milým“ rituálem provést. 

Maruška si mě nejdříve usadila do křesla a následně se rozpovídala o lymfě a jejím působení. Vysvětlila mi, že lymfa funguje jako obrovský čistič v našem těle, který rozproudí zadrženou vodu a detoxikuje tělo.

Je to vlastně nepřetržitě proudící a rozvětvený potůček v našem těle, který tělo čistí od odpadních látek, a to nejen těch, které sníme, ale i těch, které si dokážeme vytvořit emocemi, myšlením a stresem. Znáte to, stojatá voda zrovna nevoní a ani lenivá lymfa v našem těle moc dobrého neudělá. 

Naše krev dokáže díky činnosti srdce proudit sama, ale lymfa bez pohybu našeho těla potřebuje pomoc. A právě takovou pomoc Vám může nabídnout Maruška. 

Každopádně já Vás tady nechci zatěžovat fakty o tom, co lymfa umí a co ne. Toho je plný internet, a navíc tohle umí krásně a srozumitelně vysvětlit právě Maruška, která ráda zodpoví všechny Vaše dotazy. 

Nejdříve jsem si říkala, jestli to nebude divný jen tak si ležet a nechat se hladit po chodidlech, neb jsem záhy pochopila, že se o reflexní masáž, kterou znám, nejedná. 

Ale milého pohlazení není nikdy dost a za zkušenost to stojí.

Lidi… tohle bylo něco naprosto úžasného. Kdyby mě to někdo tvrdil, tak tomu asi neuvěřím, a proto doporučuji jít to vyzkoušet. 

Celá procedura probíhá v leže na zádech a Maruška jemně, ale cíleně s pečlivostí jí vlastní projíždí lehkým stlačováním a hlazením body na chodidlech a nártech. 

Kolem vás se line hudba, celá komůrka je jemně provoněná a mě po chvilce přišlo, že se vznáším na obláčku. Maruška v průběhu tlumeným hlasem informuje o tom, jaký bod zrovna hladí či stlačuje a proč. Když uvidí, že jste trochu usnuli, tak Vás nebudí :D. 

Měla jsem pocit neskutečné lehkosti, jako by každý krok stále ještě zůstával na obláčku a ten se mnou jemně proplouval studiem i dnem. Zároveň jsem měla opravdu velkou žízeň, která trvala ještě několik dní po lymfě. Pravdou je, že jsem byla i velmi unavená a potřebovala jsem zastavit. 

Znovu jsem si tu ověřila, že když svému tělu naslouchám, tak mi s jistotou poví, co potřebuje, aby mu bylo dobře. Aby nám spolu bylo dobře. 

A já velmi děkuji Marušce za její péči. 


S přáním všeho dobrého


LP Angel

bottom of page