top of page

Kam na dobrou kávu na Jižní MoravěMiluji kávu a to obzvláště na cestách, kdy mohu objevovat a ochutnávat nové druhy. Jsem ten tip kávomila, který potřebuje kafe s mlékem bez laktózy - ideálně espresso macchiato. Jenomže mi většina alternativních mlék v kávě prostě vadí a kazí mi tu chuť.


Na Jižní Moravu jezdím celkem pravidelně a byla jsem velmi mile překvapená, že tu "vyrostlo" plno nových kaváren.


Nemám většinou kávu na hotelích ráda a proto je pro mě samozřejmostí si na dovolených udělat výlet do nejbližší - ale někdy i nejvzdálenější kavárny.


Dovolte mi nyní doporučit vám kavárny na Jižní Moravě, které jsem se známými objevila a vřele je doporučuji navštívit.


  1. Knoll: na kávu & pohárek


Tady jsme si to zamilovali. Kávu mají dokonalou i s alternativní verzí mléka (což jsem nepochopila a velmi mile mě to překvapilo) a mají úplně úžasné hrníčky na kávu. Když kávu dopijete, tak na dně naleznete milý nápis: "A teď víno." :D No pobavilo nás to všechny.


Naleznete tu i plno dobrot, ale bezlaktózový jedinci si zde na sladkostech nesmlsnout.


2. Kavárna a pražírna Coffee Square


V malé uličce v Lednicích se ukrývá designová kavárna ( i když které z kaváren dneska designová není, že ano) a v ní naleznete velmi příjemné posezení jak ve "skryté" zahrádce, tak uvnitř samotné kavárny. Kávu zde mají moc dobrou - na mě možná trochu více kyselejší ale to je čistě věc preferencí. K dispozici je i alternativní výběr mléka - pokud po něm zatoužíte.


3. Café Chateau - Lednice


Tohle je náš oblíbenec už čtvrtým rokem. Miluji to prostředí a miluji jak jejich kávu (mimochodem i s bezl. mlékem) tak jejich domácí limonády. Lidé bez intolerancí (jsou šťastní lidé) si mohou dopřát i sladké kávové tečky ... :)


4. Zahrada café Valtice


A na chvilku se vzdálíme z malebných Lednic a přesuneme se do vyhřátých Valtic (byla jsem zde v době, kdy tu bylo 36!!! stupňů)


Na tuhle oázu klidu jsem se neskutečně těšila. Už z fotek na sociálních sítích na mě dýchala pohoda místa i dobrého kafe. A jsem nadšená. Prostředí je božské, obsluha byla super a káva ( s alternativním mlékem) mi moc chutnala. Kolem vás voní bylinky a my jsme byli krásně schovaní ve stínu Farního kostele Nanebevzetí Panny Marie - díla ranného Baroka


A to je pro dnešní den vše. Mějte se krásně, cestujte svým srdcem a vychutnávejte si kávu na kouzelných místech


A pokud máte i vy tip na kavárnu tak sem s ním - ráda se inspiruji :)


S láskou a přáním krásných dní


Eliška

@cestou_s_vespou - zde zveřejňuji fotky z cest :)

#aleibezni


bottom of page