Esenciální oleje - proč, k čemu, jak...Tohle léto bylo na můj vkus až moc tropické, a přitom prý minulé bylo podobné, což mi teď zpětně nepřijde.


Ochlazovala jsem se vším, čím to šlo, a i když to Ájurvéda nemá moc ráda, tak led byl můj věrný společník… a nepřítel v jednom.


Ochlazující dech Šitali pránajáma se zdál jako nelepší možný přítel v tropech, kdy se ani lísteček nepohnul.


Spočívá v tom, že stočíte jazyk do trubičky a lehce do vystrčíte z úst ven. Vzduch, který nadechnete, Vás příjemně ochlazuje.


Posaďte se rovně a dech „srkejte“ po doušcích.


Máte-li plíce plné tak dech na chvíli zastavte a následně vydechněte nosem, opět dech chvilku stopněte.


Svěžest jsem taky získávala díky esenciální sadě „Krásná pokožka“ olejů od BD-beautiful days.


Sada obsahuje vůně jako Grapefruit, Limetku a Pomeranč.
Je určená pro masáže – zvláště skvělá je na celulitidu, do peelingů, jílových masek na akné, pleťových masek na vyhlazení a zklidnění.


Já je používala samotné na zápěstí vždy, když jsem v parných dnech praktikovala jógu.


Někdo říká, že by se esenciální oleje přímo na kůži nanášet neměli, já s tím zatím problém nemám, ale určitě si to musíte nejdříve vyzkoušet.


Normálně dávám přednost těžším, orientálním vůním, ale teď to opravdu nešlo.


Nejvíce jsem si zamilovala Grep a Limetku, které ochladili mou mysl a pomohli mě se více soustředit na ásany, než na to, jaké je kolem hrozné vedro.


Navíc dodaly energii v líném odpoledni, kdy jsem se zapřísáhla že příští rok už určitě bude klimatizace!!!


Na večer jsem do aromalampy nakapala 8 kapek Grapefruitové esence a užívala si její vůni…


Z esencí si můžete vytvořit i přírodní osvěžovat vzduchu. Do 50ml vody nakapete 10 kapek oleje, který je vašemu nosíku nejblíže a přidáte lžíci čistého alkoholu (vodka). Alkoholu jsme se trochu bála, ale bylo to zbytečné, jako na baru to u nás nesmrdí a veselí jsme pořád stejně i bez kocoviny.


A co nám jednotlivé vůně přinesou?


Grep (můj oblíbenec) - Detoxikuje, ničí bakterie a podporuje kreativitu, stimuluje psychiku a fyzickou sílu. Na těle eliminuje otoky a uvolňuje namožené a napjaté svaly. Zahání smutek a mírní stres.

Je skvělý pro dny, kdy se nám nechce vstát a energie nepřichází.

Zmírňuje migrény a bolesti hlavy.


Limetka - rozveseluje, inspiruje, je protizánětlivá a protibakteriální, v kosmetice je skvělá na léčení akné a vyhlazování vrásek.

Podporuje činnost lymfy a pomáhá při potížích s trávením.


Pomeranč – z této sady mě oslovil nejméně, ale jeho účinky určitě stojí za zmínku – mírní deprese, uvolňuje a harmonizuje, povzbuzuje proudění lymfy, odstraňuje celulitidu.

Neutralizuje veškeré nepříjemné pachy.

Pomáhá při nechutenství a posiluje trávicí systém.

Rozzáří den a pomáhá načerpat dobru energii.
Pár kapek éterického oleje můžete přidat i do oblíbeného rostlinného oleje či krému a vytvořit si tak vlastní jedinečnou kosmetiku.


Od firmy BD mě velice zaujali také Meditační oleje.


Meditace je mou nedílnou společnicí již pátým rokem, a i když se v ní a s ní někdy ztratím, tak mě vždy – i jen pár na minut, dovede změnit náladu a nalézt cestu k řešení zdánlivě neřešitelného.


Éterické oleje se díky dutině nosní dostávají přímo do mozku a díky tomu bezprostředně ovlivňují duševní stavy.


Já osobně velmi ráda medituji s vonnými esencemi, nemám ráda klasické vonné tyčinky, ale jemné vůně v difuzérech jsou pohlazením pro mou mysl.


Možná už Vám může přijít, že o mysli mluvím pořád a často. Je to tak. Já zastávám názor, že je-li v pořádku mysl a duše, je v pořádku náš život.


Vše vzniká a zaniká myšlenkou.


A meditace je prostředek k tomu, jak si vše uvědomit, jak se uklidnit ale i jak se povzbudit, jak myšlenky srovnat a propustit ty zatěžující.


Může nám také pomoci se rozhodnou v důležitých okamžicích života, kdy si nevíme rady a přijde nám, že jsme se vyskytli ve slepé uličce.


Beautiful day nabízí tři druhy meditačních olejů a já se těším, až Vám o nich příště napíšu.


Tak Namasté jogíni


LP Ange#beautifuldays #esencialnioleje #bdbeautifuldays #kosmetika #metitace

O mě 
Chci dostávat novinky
  • White Facebook Icon

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com